fbpx

Často kladené otázky

Je pre prácu v zahraničí cez SILVERHAND potrebná znalosť cudzieho jazyka?

Väčšina pracovných ponúk je určená pre ľudí, ktorí ovládajú nemecký alebo anglický jazyk na komunikatívnej úrovni. Sú však aj niektoré voľné miesta, o ktoré sa môžu uchádzať uchádzači bez znalosti cudzích jazykov. Informácie o jazykových požiadavkách sú vždy uvedené v pracovnej ponuke.

Aké doklady potrebujem na prácu v zahraničí?

Pri plánovaní cesty do zahraničia a nástupe do práce v zahraničí je nutné mať platný občiansky preukaz alebo platný cestovný pas. Pre väčšinu voľných pracovných miest je potrebný aj aktuálny vodičský preukaz B. Ak ste už v danej krajine pracovali, zamestnávateľ vás môže dodatočne požiadať o poskytnutie dokladov alebo identifikačných údajov, ktoré ste získali pri poslednom zamestnaní v danej krajine. Mať takéto údaje alebo doklady súvisiace s predchádzajúcim zamestnaním v danej krajine je veľkou výhodou v prípade následného zamestnania a znamená menej formalít.

S kým podpíšem pracovnú zmluvu?

Pracovná zmluva sa podpisuje so zahraničným zamestnávateľom pôsobiacim v danej krajine.

Musím si pri práci v zahraničí hľadať ubytovanie sám?

Jednou z najdôležitejších otázok pri odchode za prácou do zahraničia je rezervácia ubytovania. Zahraniční zamestnávatelia, s ktorými spolupracujeme, vždy organizujú ubytovanie pre našich zamestnancov, aby sme ich odbremenili od vlastného hľadania ubytovania, čo je veľká úspora času. Náklady na ubytovanie môže hradiť zamestnávateľ, alebo ak náklady hradí zamestnanec, zamestnávateľ odpočíta náklady zo mzdy každý mesiac, takže zamestnanec nemusí platiť za nocľah vopred pri príchode. V prípade, ak si musí platiť ubytovanie sám, tak dostane informáciu, koľko bude musieť zaplatiť za ubytovanie na týždeň, následne po prvom týždni má možnosť získať zálohu, aby mohol pokryť náklady na ubytovanie.

Ako budem dochádzať do práce?

Cieľom zamestnávateľa je nájsť ubytovanie, ktoré je čo najbližšie k miestu výkonu práce. Veľmi veľkou výhodou je nepochybne vlastné auto potenciálneho zamestnanca, aby mohol denne dochádzať do práce. Ak však záujemca nemá možnosť cestovať vlastným autom, ale má vodičský preukaz a je aktívnym vodičom, potom je možné cestovať služobným autom. Táto možnosť sa vyskytuje najmä pri pracovných ponukách v Holandsku alebo v Nórsku. Okrem vlastného či firemného auta môžete do práce cestovať verejnou dopravou alebo aj na bicykli, ktorý je v Holandsku obľúbeným dopravným prostriedkom.

Zostáva so mnou Pracovná agentúra SILVERHAND po príchode do práce v kontakte?

Spoločnosť Silverhand je v neustálom kontakte so zamestnanými zamestnancami. Naši náboroví pracovníci sú Vám k dispozícii, aby vám pomohli v každej záležitosti. Zamestnanec zdržiavajúci sa v zahraničí sa môže spoľahnúť na našu podporu.

Ako často môžem prísť domov?

Na základe zahraničnej pracovnej zmluvy má zamestnanec nárok na pracovné voľno – dovolenku s náhradou mzdy.

Aká bude moja čistá sadzba v Nemecku, ak poznám iba hrubú sadzbu?

V Nemecku existujú rôzne daňové triedy. Mzdu je najlepšie vypočítať pomocou brutto / netto kalkulačky.

Čo je príplatok k hodinovej mzde a kedy sa vypláca?

Príplatok je ekvivalentom hotovosti. Ide o náhradu životných a cestovných nákladov zamestnanca do zahraničia a vypláca sa v mesačnej mzde. V pracovných ponukách je uvedený nasledovne: napr. mzda 12,60 EUR brutto / hod + 40,00 EUR netto príplatok za odpracovaný deň.

Čo je Zeitkonto?

Zeitkonto je fond nadčasov, odpracovaných hodín. Pri práci v Nemecku sa nadčasy nevyplácajú okamžite, ale sú kumulované v časovom fonde. Tieto hodiny môžu byť vymenené za dni voľna alebo môžu byť vyplatené ako mzda pri naplnení limitu časového fondu, najneskôr na konci roka.

Je možné pri práci v zahraničí odpracovať viac hodín ako je štandard, teda nadčasy?

Možnosť práce nadčas má priamy vplyv na výšku mzdy. Preto v našich ponukách práce komunikujeme, či zamestnanec bude môcť pracovať viac, ako poskytuje riadny pracovný čas. Nadčasy sú platené a dobrovoľné.

Je možné pracovať vo dvojiciach / tímoch / väčších skupinách?

V prípade pracovných ponúk pre stavebných elektrikárov je možná práca v tíme, rovnako je to aj pri pracovných ponukách pre inštalatérov či šalovačov. Odporúčame vám priebežne sledovať naše pracovné ponuky.

Ako rýchlo môžem očakávať odpoveď od Silverhand?

Proces náboru prebieha veľmi efektívne a obsahuje relatívne málo formalít. Sme tu pre vás a pomôžeme Vám v každej fáze hľadania práce, podpisu zmluvy a spolupráce so zamestnávateľom. Ak kandidát spĺňa požiadavky na danú pozíciu, môže očakávať schválenie do 2 pracovných dní.

Ako sa môžem uchádzať o pracovné ponuky?

Najrýchlejším spôsobom, ako sa uchádzať o prácu, je nájsť si vhodnú prácu na našej webovej stránke a vyplniť formulár, na ktorý ste presmerovaný cez políčko „Pošli životopis“. Životopis je možné zaslať aj priamo na e-mailovú adresu: praca@silverhand.sk. V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte prostredníctvom fanpage na Facebooku alebo telefonicky na čísle +421 948 404 470.