Skip to main content

Netradičné povolania

Bez kategorii

Netradičné povolania

Vo svete existuje veľké množstvo zaujímavých, nevšedných či bizarných povolaní, z ktorých niektoré sú typické len pre určité krajiny. Poďte sa spolu s nami pozrieť na zopár tých najzaujímavejších.

Rátači labutí

Ide skôr o historické povolanie, ktoré je jedným z povolaní typických pre konkrétnu krajinu. Rátači labutí pôsobia v niektorých grófstvach vo Veľkej Británii. Ich úlohou je starať sa o zdravotný stav labutí, rátať ich a zistený stav pravidelne dokumentovať. Zaujímavé povolanie, čo poviete?

Vylovovač bicyklov

Bicykel je v Holandsku jedným z najobľúbenejších dopravných prostriedkov, a preto sa niet čo čudovať, že toto netradičné povolanie pochádza práve z krajiny tulipánov a veterných mlynov. Podnetom pre vznik takéhoto povolania bol pravdepodobne fakt, že veľké množstvo bicyklov končí v riekach. V Amsterdame môžete teda bežne stretnúť špeciálny bager, ktorý bicykle vyťahuje.

Oshyia

Ako ste mohli vytušiť už z názvu, toto bizarné povolanie vzniklo v Japonsku. Zamestnávajú tam ľudí, ktorí doslova natláčajú nespočetné množstvo cestujúcich do metra. Zvláštne, čo poviete?

Pozorovač schnutia farieb

Povolanie ako stvorené pre tých, ktorým sa v práci doslova nechce nič robiť len pozorovať. Povedzme si na rovinu, bavilo by Vás pozorovať niekoľko hodín ako schne farba?

Chicken sexer

Toto je povolanie, ktoré môže pre mnohých ľudí znieť až nemravne. Nemusíte sa však obávať, so sexom to nemá nič spoločné. Pracovnou náplňou chicken sexerov je určovanie pohlavia malých kuriatok. Rozhodne zábavné povolanie, keď si predstavíte tie malé žlté pípajúce kuriatka.

Presúvač ľadovcov

Áno, čítate správne. Aj za presúvanie ľadovcov môžete dostávať mzdu. Naozaj si nevieme predstaviť, aký osoh môže mať táto práca okrem presunu veľkého kusu ľadu z miesta na miesto.

Profesionálny trúchlič

Asi jedno z najzvláštnejších povolaní je profesionálny trúchlič. Môžete sa s nimi stretnúť V Afrike či v Ázii. Sú ideálnou možnosťou pre veľmi zlých ľudí, za ktorými pravdepodobne plakať nikto nebude a všetci sa prídu na pohreb len presvedčiť, či naozaj zomrel. Nemáte pocit, že aj u nás by sa sem-tam hodili profesionálni trúchliči?

Švajčiarska garda

Pápeža nemôže predsa strážiť hocikto. Aby ste sa mohli stať členom Švajčiarskej gardy, musíte spĺňať dosť prísne kritériá. Každý príslušník je bývalý profesionálny vojak zo Švajčiarskej armády, kde musí mať odslúžené aspoň 2 roky a musí byť aspoň 175 cm vysoký.

Zdroj: www.dobrenoviny.sk , www.topdesat.sk